War Horse (Válečný kůň) - recenze

12. dubna 2015 v 17:55 | Mischel |  filmové recenze
více v - celý článek -

Režie: Steven Spielberg
Scénář: Richard Curtis, Lee Hall

Rok: 2011
Délka: 141 minut
Žánr: Drama / Válečný / Historický

Hrají:
Jeremy Irvine, David Thewlis, Emily Watson, Tom Hiddleston, David Kross, Benedict Cumberbatch, Peter Mullan, Niels Arestrup, Patrick Kennedy, Nicolas Bro, Rainer Bock, Robert Emms, David Dencik, Toby Kebbell, Eddie Marsan, Geoff Bell, Liam Cunningham, Gary Lydon, Hinnerk Schönemann, Sebastian Hülk, Gerard McSorley, Philippe Nahon

Stručný popis filmu:
Působivý příběh mladého chlapce jménem Albert a jeho milovaného koně Joeyho se odehrává na samém počátku první světové války. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť na pozadí velké války. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své pouti setká. Albert, který na svého přítele nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby zde svého koně našel a přivedl ho zpátky domů.
zdroj CSFD

Trailer

Vlastní názor na film:
Prej u toho brečela i budoucí královna Kate z VB. No holka, moc si toho evidentně v životě ještě neviděla, protože buď si naivní huska a nebo to měl být dobrý marketingový tah. Já jsem sice taky vypadala, že brečím, ale bylo to tím, že mám rýmu jak blázen a teče mi z očí. Takže ne, mě to nedojalo. Je to tak patetický a vyděračský, že z principu mě to prostě nerozpláče. A to i kdybych se měla rozkrájet. Neupírám tomu to množství peněz, které do toho bylo vraženo, ale to dobrý film nedělá. Otřepaná klišé, klasický námět na téma "důvěrný vztah k mazlíčkovi", trpící scény, západy slunce a na závěr scénář, který někde pozbývá logiky - tohle si zaslouží pozornost jednou. Tak akorát abyste mohli říct: jo, to je to do Spielberga, co dostalo ty Oscary, to jsem viděl. *** z 5.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 13. dubna 2015 v 4:35 | Reagovat

Ahoj,
tohle je fakt úžasnej blog :)
Jestli můžu poradit, tak koukněte sem http://jdem.cz/br2pj5 .
Super obchod, naposled jsem vyhrála boty :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama