Květen 2014

Play 17.4.2014

25. května 2014 v 13:56 | Mischel |  divadelní recenze
Omlouvám se že rezenci píši až teď ale prostě nebyl čas. Stěhovala jsem se a do toho mi začalo zkouškové období. Takže recenze trochu déle ale přede jenom :)

-více v celém článku-

Dcera známého muzikanta si plní svůj dětský sen: Díky Fantomovi opery se ve 22 letech stane baletkou

11. května 2014 v 13:36 | Mischel |  Fantom opery
Když byla Tereza Vágnerová malá, jako spousta holčiček snila o tom, že se stane baletkou. "Ale neměla jsem vhodné dispozice a nakonec zvítězil klavír a zpívání," řekla nám. O to větší má radost, že se jí díky roli baletky Meg v muzikálu Fantom opery její dětský sen aspoň částečně splní. "Vím, že baletky studují na to, aby se mohly naučit tančit, osm let, a já mám jen ty svoje hodiny, ale doufám, že je na pódiu nebudu reprezentovat tak špatně. Samozřejmě že na Labutí jezero bych si netroufla, ale v rámci muzikálu to snad bude únosné. Ve dvaadvaceti mám hraniční věk na to, abych se ještě nějaké baletní kroky dobře naučila," míní Tereza. "Teď, když už se nám šijí i kostýmy, je ta představa, že skutečně vtančím na pódium, stále reálnější. A z kostýmů Romana Šolce jsem nadšená. Naposledy jsem hrála v Dětech ráje a tam to bylo přece jen mnohem civilnější. Ale historické kostýmy jsem si už také užila jako Cosetta v Bídnících," upřesnila.
Tereza je nadšená z kostýmů.

zdroj Super.cz

Kvůli Fantomovi opery se krásná zpěvačka chystá na plastiku: Víme, co ji čeká

11. května 2014 v 13:32 | Mischel |  Fantom opery
Půvabná zpěvačka Tereza Mátlová přišla původně na konkurzy na muzikál Fantom opery s tím, že by chtěla získat hlavní ženskou roli Christine. Dopadlo to ale tak, že dostala roli jinou, menší, ale o nic méně výraznou. Bude operní divou Carlottou. "Je pravda, že na Christine bych asi musela vypadat jinak, i když na konkurzu jsem měla pocit, že vypadám báječně. Ale postavu baletky nemám, naopak by mi cvičení u baletní tyče, které musejí podstupovat mé kolegyně, rozhodně prospělo ke zpevnění postavy. Ale zase mám jiné klady, které se hodí k mé roli," naznačila Tereza, že se rozhodně nemusí stydět za své vnady. "S rolí jsem spokojená, bude pro mne herecky jednodušší, protože vlastně hraji samu sebe. Na druhou stranu je zase náročná pěvecky. Je tam sopránový koloraturní zpěv, na který musíte být v té nejlepší fyzické kondici. Každé sebemenší nastydnutí by tam bylo znát," míní. Něco na sobě ovšem do premiéry, která proběhne 13. září v GoJa Music Hall, změnit hodlá. Už dlouho plánuje, že si nechá plastickými chirurgy opravit nos, který jí nechtěně zlomila její malá dcerka Emily. "Můžu říct, že v září už budu možná vypadat jinak," svěřila nám.

zdroj Super.cz

Prokletí Draculy: Iveta Bartošová je jeho šestou hvězdou, která už nežije. Jde o druhou muzikálovou sebevraždu

11. května 2014 v 13:26 | Mischel |  Dracula
Iveta Bartošová byla jednou z hvězd Draculy, zpívala a hrála roli Adriany, a je také další jeho tváří, která už nežije. Život Bartošové vyhasl na železniční trati, skočila pod vlak. Zpěvačka je druhou hvězdou, spojenou s Draculou, která spáchala sebevraždu. Tou první byl hudební skladatel a otec Draculy Karel Svoboda. Prostřelil si hlavu doma v Jevanech. Za vše mohly neustálé deprese. Nežije už ani režisér muzikálu Josef Bednárik, pomocný režisér Lubomír Fritz, textař Zdeněk Borovec a také choreograf Richard Hes. Že by prokletí? V legendárním muzikálu z úst kněze zazní věta, ze které dnes mrazí: "Buď navždy proklet, Draculo..." Rakovina a sebevraždy. Na to zemřely hvězdy veleúspěšného muzikálu. Karel Svoboda s Ivetou Bartošovou spáchali sebevraždu, Richardu Hesovi vzala život rakovina slinivky, Lubomír Fritz podlehl zhoubnému nádoru na mozku a Zdeňku Borovcovi vzala život také rakovina. Jozef Bednárik zemřel náhle poté, co mu praskl žaludeční vřed.

zdroj Super.cz

Kvůli roli v muzikálu hubne: Tři kila ale ještě nejsou na Bohušovi Matušovi znát

11. května 2014 v 13:18 | Mischel |  Fantom opery
Když dostal od producenta Františka Janečka šanci zahrát si roli milovníka Raoula v muzikálu Fantom opery, dostal ovšem zpěvák Bohuš Matuš zároveň nůž na krk. Podmínek měl producent hned několik. Zaprvé musí Bohuš zhubnout, protože role milovníka se neslučuje s obtloustlou postavou a očičky zalitými v tuku, k čemuž mohl Bohuš jako známý milovník nezdravé stravy, v první řadě kachen, velmi rychle dospět, kdyby nezabrzdil. "Opravdu se snažím hubnout, kachnu jsem, kromě včerejška, kdy jsem si jí dal půlku, neměl ani nepamatuji. Přítelkyně mi koupila váhu, denně na ni musím stoupnout a ona mne kontroluje. Určitě ještě shodím o něco víc, než jsou dosavadní tři kila," sliboval Bohuš. Další podmínkou je účast na zkouškách, které budou na muzikál, který má premiéru 13. září v GoJa Music Hall, probíhat celé léto. "Vím, že si pan Janeček pamatuje na to, jak jsem nechodil na zkoušky na Bídníky. Ale změnil jsem se. Už jsem si to zkusil v jednom muzikálu, v němž teď hraju, a byl jsem na každé zkoušce. S docházkou už na štíru nejsem a slibuji, že budu na všechny zkoušky Fantoma opery chodit, a na roli už se moc těším," uzavřel zpěvák. Teď jsme ještě zvědaví na to, jak splní poslední podmínku. Slíbil totiž, že nebude dělat žádné hlouposti, jako je poskytování podivných rozhovorů a účinkování v klipech, jako jsou ty od Marie Pojkarové.
Bohuš Matuš v kostýmu Raoula

zdroj Super.cz

Blanarovičová se opět vyprsila: Na tenhle mega výstřih by měla nosit zbrojní pas

11. května 2014 v 13:14 | Mischel |  ostatní
Zpěvačka a herečka Yvetta Blanarovičová se po dovolené v USA na skok ukázala v Česku. Opálená padesátnice, které mohou sexy postavu závidět i o generaci mladší dámy, v Praze moderovala španělský večer. Ten byl věnovaný dvaceti letům působení rodiny Barceló v Česku. Jak je u Blanarovičové zvykem, opět přítomné pány provokovala hlubokým výstřihem, ve kterém vynikla její prvotřídní ňadra. Večer také zavzpomínala na tragicky zesnulou Ivetu Bartošovou. "Víte, byly jsme před řadou let taková trojka holek - já, Lucka Bílá a nejmladší Iveta Bartošová. Známe, nebo teď už bohužel, znaly jsme se, spolu dlouho. Skoro ve stejnou dobu jsme společně začínaly svou pěveckou kariéru, a i když jsme se často nestýkaly, věděly jsme o sobě. Každá z nás si vyšlapávala tu svoji cestičku. A skvěle si po té své vykročila i Iveta. Pak se něco zvrtlo...a všechno bylo jinak. Je mi smutno. Když jsem se dozvěděla tu tragickou zprávu, bylo to, jako by vedle mne udeřilo. Je večer a stále musím na Ivetu myslet. A budu určitě hodně dlouho," svěřila se.
Yvetta Blanarovičová předvedla svůj sexy dekolt.

zdroj Super.cz

Životní trumf i předzvěst úpadku: 9 muzikálových rolí Ivety Bartošové symbolicky odráží její cestu ke dnu

11. května 2014 v 13:11 | Mischel |  ostatní

Na domácí muzikálové scéně zanechala Iveta Bartošová nesmazatelnou stopu. Její divadelní kariéra však smutně odráží příběh popové princezny a její proměnu z pracovité zpěvačky pro nezodpovědný stín její dřívější slávy. Když v roce 1997 přišla nabídka od skladatele Karla Svobody na dvojroli Adriany a Sandry do úspěšného muzikálu Dracula, Iveta byla na mateřské dovolené s ročním Arturem. Její tehdejší partner Ladislav Štaidl toužil po tom, aby se plně věnovala rodině, ale vidina slávy Bartošovou přiměla v muzikálu účinkovat, což se později ukázalo jako dobrá volba. Díky Draculovi zažila největší comeback své kariéry a patřila k hvězdám českého popu. Na muzikálový úspěch navázala albem Ve jménu lásky, z něhož pochází i hit Tři oříšky. Na vrcholu kariéry se podílela i na lední revue Mrazík, pro niž nazpívala roli Nastěnky. Její hlas však na představení zazněl jen ze záznamu. Talentu Bartošové si všimli i sousedé na Slovensku, kde ji v roce 2000 obsadili jako Sandy do lokální verze Pomády. Po dobrých zkušenostech na ni Svoboda pamatoval i při obsazení svého dalšího výpravného kousku Monte Cristo, v němž Iveta ztvárnila orientální krásku Haydée. V roce 2003 se Bartošová opět představila při návratu Draculy, ale muzikál se tehdy hrál pouze půl roku. Ještě kratší bylo její účinkování v Johance z Arku, kde po náročné přípravě odehrála jen 11 představení. Na derniéře navíc Ivetu nahradila Lucie Bílá, což se zpěvačky velmi dotklo. Po této zkušenosti se zdálo, že Iveta přitahuje problémy, a s její kariérou to šlo z kopce. Zpěvačka se sice jako Madame Thénardier mihla v Bídnících a dostala možnost vystupovat jako Vietnamka Kim v Miss Saigon, ale do této doby se datuje počátek jejích psychických problémů. Dalším muzikálovým počinem Bartošové měla být hlavní role v představení Mona Lisa. Iveta se účastnila zkoušek a dostala kostým na míru, ale před premiérou muzikál Michala Davida opustila. Za jejím odchodem měly být neshody s režisérem Liborem Vaculíkem, který nebyl s jejím výkonem spokojený. V roce 2009 ji tak na premiéře nahradila Marta Jandová. Bartošové tehdy vrátilo sebevědomí překvapivé vítězství v anketě TýTý, ale podobný osud jako Mona Lisa měl i její další pokus o comeback. Stejně nezodpovědně se zachovala i v případě Děti ráje, kde nakonec také neúčinkovala. Po těchto zkušenostech už nikdo spolupráci s nevyzpytatelnou Bartošovou neriskoval.
Iveta Bartošová měla pro muzikály talent, který bohužel nevyužila.

zdroj Super.cz

Osm měsíců od porodu první dcery je na své váze. Známá zpěvačka září spokojeností

11. května 2014 v 13:06 | Mischel |  ostatní
Zpěvačka Marta Jandová před osmi měsíci porodila dceru Marušku. Do porodnice v pražském Podolí si nesla nadváhu třináct kilogramů, nyní je opět na své váze - všechna kila navíc jsou dole. Kdo by čekal, že na sobě zpěvačka začala tvrdě makat a dennodenně dře v posilovně, má smůlu. Na to prý nemá náladu a hlavně čas. Nedržela ani žádné speciální diety. Možná pomohlo i to, že teprve přednedávnem přestala kojit, i její ňadra jsou zase v původní velikosti. "Kila navíc odešla, ani nevím jak. Možná je to tím, že jsem pořád v jednom kole. Buď pracuju, nebo jsem aktivní maminkou. Chodíme často plavat, nachodím kilometry také procházkami," dodala Marta Jandová.
Marta září spokojeností.

zdroj Super.cz

Další zpěvák hubne, ale ne kvůli roli: Ve Fantomovi opery sice hraje ve fraku, ale rád se ukazuje v plavkách

11. května 2014 v 13:03 | Mischel |  Fantom opery
Zpěváka Josefa Štágra vídáme v muzikálech pravidelně, a to v poměrně obdobných rolích, co se týče profese. "Jak sám říkám, vycházejí na mne role úředníků, ať už jakýchkoliv. Byl jsem prezident Perón v Evitě, inspektor Javert v Bídnících, starosta v Carmen a teď budu divadelním ředitelem ve Fantomovi opery," vypočítal Štágr. Zdálo se nám, že Pepa od minule trochu pohubl, ale to má prý teprve v plánu. "Trochu jsem zhubnul v obličeji, to mi říkají i známí. Když má člověk starosti, tak to jde jako první. Ale o tom mluvit nechci. Rád bych shodil sedm kilo. Poslední kapkou pro mne bylo, že když jsem byl pozván na ples, nedopnul jsem kalhoty u smokingu," prozradil. "Druhá věc je, že mi není nejméně, a když pak člověk někde vyleze v plavkách, tak by to mohlo být lepší," smál se Štágr, i když léto na plovárně asi moc trávit nebude, jelikož ho čeká zkoušení Fantoma opery, který bude mít 13. září v GoJa Music Hall premiéru.
Josef Štágr chce zhubnout sedm kilo.

zdroj Super.cz

Kráska z Fantoma opery ušetří za svatební šaty: Chce si půjčit ty, v nichž bude hrát. Líbí se vám?

7. května 2014 v 11:59 | Mischel |  Fantom opery
Půvabná zpěvačka Monika Sommerová se bude v muzikálu Fantom opery alternovat v hlavní ženské roli Christine a my ji zastihli na zkoušce šatů, v nichž bude účinkovat. A byly to zrovna svatební. Monika měla v plánu vdát se ještě letos, svatbu ale kvůli náročným zkouškám odložila a teď přehodnocuje i to, v čem by se vlastně chtěla vdávat. "Když jsem si oblékla tyhle šaty, byla jsem naprosto nadšená. A myslím, že bych si je docela ráda vzala i na svoji svatbu, kdyby mi je půjčili," prozradila nám. "Uspořádala bych svatbu ve stylu 19. století, právě v takových kostýmech. A ženich by vypadal jako Fantom nebo jako Raoul," zasnila se. Potíž je ale s místem. Monika totiž původně chtěla svatbu na chalupě na zahradě, tam se ale takové modely moc nehodí, vyzněly by spíš někde na zámku anebo právě v prostorách jeviště GoJa Music Hall, kde bude mít Fantom opery 13. září premiéru.
Monika Sommerová ve svatebních šatech pro muzikál Fantom opery

zdroj Super.cz